Wycieczki na Kos

Wycieczki na Kos

Spośród popularnych wysp greckich wymieniana jest często wyspa Kos. Ta niewielka wyspa jest bardzo często odwiedzana przez przybywających tu z Turcji turystów. Oddalona jest bowiem od wybrzeża Turcji o przysłowiowy rzut kamieniem i widoczna z półwyspu Turgutreis gołym okiem.

wycieczki na kosJeśli również chcielibyście wybrać się na Kos nic prostszego. W porcie Bodrum czekają statki, które w zależności od standardu przewożą turystów od 20 minut do godziny. Najszybszym transportem jest oczywiście katamaran, którym w 20 min znajdziecie się na Kos. Największym miastem wyspy jest również miejscowość Kos, do której dopływają wszystkie statki.

Od razu z daleka rzuca się w oczy średniowieczna twierdza joannitów z XIV wieku. Wejściówka na teren zamku nie jest droga i kosztuje trzy euro (2015 rok). Można swobodnie pochodzić po fortyfikacjach obronnych i podziwiać z wysokich murów widoki na morze i dalszą część miasta. Jednak ważniejszym bohaterem Rodos i najsłynniejszym jego mieszkańcem był Hipokrates, który jest uważany za ojca medycyny. To ponoć jego uczniowie wybudowali tu szpital, który uważany jest za pierwszy na świecie. Nie bez przyczyny działo się to na Kos. Jeśli udacie się na zwiedzanie tzw. Asklepionu wszystko będzie oczywiste. Starożytne ruiny Asklepionu mieszczą również szpital i świątynię słynnego boga zdrowia Asklepiosa. To on przedstawiany był tu jako wąż – symbol, który do dnia dzisiejszego wykorzystywany jest przez aptekarzy. Po zwiedzaniu ruin warto odpocząć zasiadając pod ogromnym starym platanem zwanym drzewem Hipokratesa.

Malownicze niebieskie tawerny wręcz przyciągają zapachami smacznych greckich dań, warto między innymi spróbować musaki czy gyrosa. Możecie też skorzystać z przystępnej cenowo kolejki, która czeka w porcie i w zależności od długości trasy zapłacicie miedzy 2-5 euro (2015 rok). Gdy wycieczka dobiegnie końca katamaran z portu Kos zabierze was z powrotem do Bodrum.

kos wycieczki

Wycieczki z Bodrum na Kos to idealna propozycja dla tych, którzy spędzając urlop w Turcji chcą wybrać się w rejs statkiem na greckie wyspy i poznać zupełnie odmienną kulturę w porównaniu do tureckiej. Mnogość ciekawych miejsc przyciąga na wyspę Kos rokrocznie mnóstwo turystów, dlatego warto skorzystać z oferty Lokalnego Biura Podróży w Bodrum Turcji i zarezerwować wycieczki na Kos już dziś!